Beyond The Infinity [obraz zrujnowanego świata]


„Nowy skład, nowi ludzie, nowe podejście, nowe pomysły, nowa energia” – Beyond The Infinity, wyrosłe na gruzach rewelacyjnego Beyond The Awakened zaprezentowało najnowszą EP-kę zatytułowaną „Like Fallen Angels”. Produkowany przez słynnego Joeya Strugisa materiał spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i o BTI zaczyna robić się głośno. Postanowiliśmy więc wypytać zespół o to wydawnictwo oraz nadchodzącą wielkimi krokami płytę…

Rozmawia: Arek Król

Wasz najnowszy materiał, EP-ka „Like Fallen Angels”, wydaje się być wydawnictwem mocno symbolicznym. Tytułowy utwór, to zaktualizowana wersja kawałka, który powstał jeszcze pod szyldem Beyond the Awakened. Jest to też chyba pierwsze wydawnictwo Beyond The Infinity?

Rafał_BeyondRafał: Jest dokładnie tak jak mówisz. Numer Like Fallen Angels znajdujący się na EP-ce jest odświeżoną wersją piosenki, którą stworzyliśmy ze starym składem. Postanowiliśmy umieścić ją na krążku, ponieważ ukazuje nas z trochę innej strony. Prezentuje ona różnorodność naszej muzyki, mieszcząc się jednocześnie w ramach gatunku. Symbolika zawarta w Like Fallen – zarówno utworze jak i całej EP-ce – przywołuje obraz zniszczonego, zrujnowanego świata. Jest to świat, który ludzie sami stworzyli, sami wybrali, że chcą w nim żyć – „niczym upadłe anioły”. Minialbum jest naszym pierwszym wydawnictwem, które wypuściliśmy zarówno w wersji materialnej jak i cyfrowej, w sieci.

Czym różni się Beyond The Infinity od Beyond the Awakened? Poza składem rzecz jasna ;)

Rafał: Zdecydowanie nazwą :) No i składem właśnie. Nowy skład, nowi ludzie, nowe podejście, nowe pomysły, nowa energia. Wszystko się ze sobą łączy. Bardzo dobrze nam się ze sobą gra, czujemy te same wibracje, zwłaszcza kiedy basista Mateusz się rozkręci ;0 Postanowiliśmy zmienić nazwę aby nawiązując do wcześniejszej twórczości Beyond zaakcentować rozpoczęcie nowego rozdziału.

„Like Fallen Angels” była współprodukowana przez doskonale znanego w środowisku metalowym Joeya Strugisa. Czy potwierdzacie jego klasę?

Łukasz: Joey jest zawodowcem z najwyższej półki, temu nie można zaprzeczyć. Jego dokonania znaliśmy przede wszystkim z płyt Asking Aleksandrii, na których wypłynął. Obróbkę jakiej poddał nasz materiał, a więc miks i mastering, również wykonał „po amerykańsku”, co z resztą słychać na nagraniach. Do tej pory niekiedy zastanawiamy się jak doszło do tego, że udało nam się nawiązać z nim współpracę. Na początku wydawało nam się to nierealne ze względu na wysoki status Joeya w branży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Ale nie wszystko przebiegało pięknie i gładko. Przez dystans jaki nas dzielił mieliśmy niejednokrotnie problemy z komunikacją i dlatego szlif materiału nieco przeciągnął się w czasie. Finalnie jednak wszystko się udało.

Nowa EP-ka jest zapowiedzią dużej płyty Beyond The Infinity. Kiedy możemy spodziewać się tej płyty i czy wzorem „Like Fallen Angels” Wasz oficjalny duży krążek będzie łączył wspólne dokonania Beyond The Infinity i Beyond the Awakened?

Rafał: Materiał na płytkę jest już w zasadzie gotowy – jest to 9 kawałków. Jego większa część powstała kilka lat temu, za czasów Beyond the Awakaned, ale jest tez kilka zupełnie świeżych kompozycji. Stary materiał poddaliśmy go minimalnym obróbkom, nadaliśmy świeżości. Są też jednak nowe rzeczy, które powstały w oparciu o stylistykę tych wcześniejszych. Chcemy kontynuować obrany na samym początku kierunek. Będzie ostro ale też melodyjnie. Zresztą dużo można usłyszeć na naszych koncertach, bo na żywo prezentujemy jak narazie wyłącznie własne kompozycje.

Łukasz_BeyondZapowiadacie klip promujący nowy mini-album, kiedy będziemy mogli go zobaczyć?

Łukasz: Nad klipem myślimy w zasadzie już od bardzo długiego czasu. Mieliśmy trochę komplikacji z powodu nieporozumień z firmą, którym chcieliśmy powierzyć robotę. Przez to cała rzecz bardzo przeciągnęła się w czasie. Potem przyszedł sezon urlopowy co znowu przedłużyło temat. Bardzo chcemy stworzyć profesjonalne wideo, mamy kompletny pomysł i zawsze coś nam nie pasowało. Teraz wreszcie wszystko jest na jak najlepszej drodze, żeby doprowadzić sprawę do końca. Wygląda na to, że już lada chwila będziemy przystępować do pracy. A od tego kiedy zaczniemy w dużej części zależy to, kiedy ukaże się już gotowy klip.

Będziecie chcieli pełną płytą zainteresować jakąś wytwórnię? Jeżeli tak, czy w Polsce jest taka, w której Beyond The Infinity chciałoby się wydać?

Łukasz : Nie rozsyłaliśmy EPki do wytwórni, plan jest taki, że chcemy skupić się na nagraniu LP – we własnym zakresie, aby móc swobodnie decydować o kształcie artystycznym płyty. Potem zobaczymy. Na razie koncentrujemy się na koncertowaniu i ogrywaniu materiału przed wejściem do studia. Ważnym „kamieniem milowym” będzie klip – liczymy że pomoże w promocji. W przyszłym roku mamy nadzieję że będziemy mieli nagrany LP – wtedy zaczniemy o tym myśleć.

Czy promocji „Like Fallen Angels” towarzyszą również koncerty? Jak radzicie sobie z tym, nie łatwym w naszym kraju, kawałkiem chleba?

Łukasz: Koncertujemy tam gdzie się tylko da i ma to sens. Wiadomo, że z koncertami nie jest łatwo, szczególnie na takim etapie na jakim jesteśmy. Samodzielnie ciężko zapełnić klub, a z wbiciem się na support różnie bywa. W tym roku udaje nam się koncertować w miarę regularnie – i większość koncertów graliśmy dla pełnych klubów. Fajną sprawą są też festiwale i konkursy, staramy się w nich brać udział – zawsze jest fajna publika i dobre przyjęcie.

Jakie według Was wydarzenia muzyczne w 2016 roku w naszym kraju były/są/będą najważniejsze?

Lukasz: Do tej pory uważam, że najważniejsze to: debiut koncertowy w nowym składzie (spędziliśmy prawie rok w sali prób ogrywając materiał), no i oczywiście wydanie EP: Like Fallen Angels. To zdecydowanie najważniejsze wydarzenia 2016.

Gdzie można na bieżąco śledzić aktywność Beyond The Infinity i sprawdzić Waszą muzykę?

Rafał: Najbardziej aktywni jesteśmy oczywiście na Facebooku, tam działamy na bieżąco jako @BeyondTheInfinityOfficial. Foto-relację prowadzimy też na Instagramie: @beyondtheinfinityband. Sama zaś muzyka znajduje się na kilku portalach. W tej kwestii nie odbiegamy od reszty i publikujemy rzecz jasna na Youtube: @Beyond The Infinity Official Chanel, Epkę można nabyć w formie CD: http://beyondtheinfinity.8merch.com/services/store
Ponadto EP-ka dostępna jest też jednak na Bandcampie: https://beyondtheinfinity.bandcamp.com/releases,
tam można odsłuchać ale też kupić i pobrać nasze kawałki w formacie mp3, do czego bardzo zachęcamy. Najbardziej wszechstronny jest jednak Facebook, tam znajdują się odnośniki do całej reszty.


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply