Chepang na Obscene Extreme 2018


Nepalczycy z Chepang, funkcjonujący na co dzień w USA, są kolejną ogłoszoną formacją, która zagra na przyszłorocznej edycji Obscene Extreme. Członkowie zespołu byli 11 lat temu zmuszeni do ucieczki ze swojego rodzinnego kraju, ponieważ w konsekwencji przebiegu wojny domowej, w której zginęło 17 800 ludzi  oraz permanentnych niepokojów społecznych groziła im śmierć. Niektórzy z ich krewnych pozostają nadal w Nepalu i są wciąż narażeni na niebezpieczeństwo utraty życia. Twórczość zespołu bezpośrednio nawiązuje do sytuacji, w jakiej znaleźli się Nepalczycy.

Panowie łączą w swojej muzyce wpływy grind, powerviolence i hardcore punka z przesłaniem o państwowym ucisku i wojnie klasowej, a sami swoje granie określają mianem „immigrindcore`a„. Ich EP „Lahti Charge” została wyprodukowana przez Kevina Bernsteina (Pulling Teeth) w Studiu Developing Nations i zmasterowane w Audiosiege przez Brada Boadrighta (From Ashes Rise). Wyróżniają się m.in. tym, że mają dwóch perkusistów.

Festiwal odbędzie się tradycyjnie w czeskim Trutnovie w dnia 18-22 lipca.

Dotychczasowo ogłoszone kapele:

ABORTION

ASOCIAL

BENIGHTED

CONVULSIONS

GENERAL SURGERY

HAEMORRHAGE

CHEPANG

LICH KING

ROTTEN SOUND

TOOLS OF THE TRADE

TORTHARRY


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

NO COMMENTS

Leave a Reply