Cicatrix „Suffocated Faith” [CD 2016]


Cicatrix to jeden z tych zespołów, które pamiętam jeszcze ze swoich szczeniackich początków. Zdarzyło mi się przegrywać go jeszcze z taśm, kiedy ten stary puławski skład grał jeszcze, typowy dla tamtego okresu, podziemny i surowo brzmiący death metal po linii Dementor czy starego Parricide z okresu „Fascination Of Indifference”. Ostatni okres tej kapeli to jednak death metal z większą ilością wpływów grindcore`.

Co trzeba od razu oddać, zespół pozostał wierny surowiźnie – całość brzmi dość podziemnie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dobrze koresponduje bowiem ze specyfiką poczwarnych dźwięków, jakie sączą się z tej płyty. Nawet się nie szykujcie, że tu jakieś melodie są poukrywane po kątach, zdecydowanie nie tym razem. „Suffocated Faith” to niewymyślny, ordynarny death metal z old-schoolowym zacięciem i grindcore`owym napędem, bez wielkiej filozofii i nieokrzesanej wybuchowości, ale nadal porządny i jak najbardziej prawilny. W porównaniu z poprzednią płytą „Beloved In Killing”, nowy album wydaje się nieco prostszy, ale za to brzmiący bardziej basowo i mięsiście, miejscami również jakby nieco chwytliwiej. Wokale też jakby głębsze, mniej jest poruszania się po rejonach świńskich, a więcej żołądkowych pozdrowień od tasiemca. Tempa, jakie dominują na niniejszym krążku nie są karkołomne, raczej na umiarkowanym poziomie, choć zarówno blaścik, jak i grindcore`owe potupaje są tu ostro zapodawane. Autorska całość została uzupełniona o covery Dead Infection i Terrorizer, dobrze wpisujące się stylistycznie w całokształt.

Reasumując, jajec mi nie urwało i powiem nawet, że nie spodziewam się, że ten zespół mnie kiedykolwiek ciężko znokautuje swoją muzyką, ale jednocześnie postrzegam twórczość tych pociesznych mordek za bardzo poczciwą i zbożną. Subtelności zero, ale za to więzienie pełnym ryjem.

Cicatrix na FB: https://www.facebook.com/cicatrix666/

Infernum Mediahttps://www.facebook.com/Infernum-Media-449801915128550/


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

NO COMMENTS

Leave a Reply