Emeth rozstał się z perkusistą.Belgijski Emeth rozpoczął właśnie poszukiwania nowego perkusisty. Po siedmiu latach współpracy zespół opuścił Tom Ales.
Z oficjalnego oświadczenia muzyków wynika, iż rozstanie z Tomem nie było nagłą decyzją. Wzrastające potrzeby zespołu odnośnie zaangażowania i poświęcania czasu na studio i trasy doprowadziły do zwolnienia stanowiska przez Alesa, który w "siedem lat i dwoje dzieci" po dołączeniu do zespołu postanowił skupić się na rodzinie. Emeth rozpoczął już poszukiwania następcy i jego personalia poznamy zapewne wkrótce.

Ostatni album grupy to "Telesis" wydany w marcu tego roku przez Brutal Bands. Klip do tytułowego utworu został wyreżyserowany przez Maurice Swinkels z Low Life Media (m.in. Aborted).

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="www.youtube.com/v/4oxePS2vlbM&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="www.youtube.com/v/4oxePS2vlbM&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Technik akrobata stojący za konstrukcjami portalu. Skargi na krzywe sufity przyjmuje do księgi zażaleń, którą czyta do snu nieślubnym dzieciom oraz na oddziale paliatywnym. W wolnych chwilach pisze również o muzyce, a jego ulubiony gatunek metalu to amelenium [Al].