Sect – Sect [EP 2016]


Jakiś czas temu członkowie Cursed, Earth Crisis, Fall Out Boy i Catharsis skrzyknęli się i założyli kapelę, której Sect na imię. Trzeba przyznać, że materiał jaki wypuścili w sierpniu to żadne odcinanie kuponów od chlubnej przeszłości muzyków wspomnianych wyżej kapel, ale kawał zajebistego, wściekłego hardcore`a otwarcie romansującego z metalem.

Nic tu przełomowego nie znajdziecie, ale zdecydowanie robi wrażenie siła, z jaką potrafią jechać ci kolesie. Poza tym chropowate, brudne brzmienie i ładunek wściekłości, jaki wylewa się z każdej sekundy tego materiału to również rzecz zdecydowanie warta uwagi. Debiutancka EPka Sect odznacza się ciekawą dynamiką, częstymi kombinacjami w zakresie temp i swego rodzaju nieprzewidywalnością. Jej charakter mało ma też wspólnego z pozytywnymi, skocznymi odmianami hardcore`a – jest surowo i bezkompromisowo, a ogólna brutalność wspierana jest fantastycznym, pełnym furii i rozczarowania wokalem. Nie brakuje tu napierdalania blastami z dużą ilością niesygnalizowanych akcentów, psucia ciszy sprzężeniami czy bardziej miarowego i leniwego (choć niemniej ciężkiego) płynięcia. Sect odkrywa też momentami bardziej melodyjną stronę swojej natury. Z jednej strony przejawia się ona czasem w ala arkangelowych zagrywkach, które są nieco ukryte za gąszczem brzmieniowego gruzu, a z drugiej muzycy są w stanie zapodać melodię bardziej wyrazistą jak w zamykającym EPkę „Sinking”, przywodzącą na myśl trochę dokonania Undying. Z miłych dla ucha zabiegów można również wspomnieć o solówce w jednym z numerów.

Podoba mi się tu brak niepotrzebnego pałowania się przez pół godziny i zjadania ogona- zamiast tego mamy 16 minut konkretnej wartkiej akcji opatrzonej zajebistym brzmieniem, bez przynudzania, męczenia buły i z wyważonym, zróżnicowanym klimatem. Jest grubo.

Sect na FB: https://www.facebook.com/SectXVX/


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

NO COMMENTS

Leave a Reply