Sisyphean Rage [muzyka jest ekspresją]


Sisyphean Rage to całkiem niezły, nowy zespół z Grecji, który postanowił wzbogacić swoją rodzimą scenę death metalowymi dźwiękami. Jak na debiutanta, idzie im to całkiem nieźle. Sama rozmowa, której zapis przeczytacie poniżej, nie jest może zbytnio rozbudowana, a gość który na moje pytania odpowiadał chyba na co dzień nie grzeszy wylewnością, ale nic na to nie poradzę – mimo to, zapraszam do przeczytania tych paru zdań.

Pytanie zasadnicze, dlaczego wybraliście akurat death metal? Dlaczego go słuchacie, dlaczego daje Wam przyjemności i dlaczego chcecie go grać?

Wybraliśmy ten rodzaj muzyki i dotarliśmy do niego po bardzo dużej ilości pracy i doświadczenia. Ten gatunek daje nam swobodę eksperymentowania i pozwala umieścić nasze osobiste cechy, a także wyrazić wszystkie uczucia, które chcemy wyrazić. Dlatego też go słuchamy i zdecydowaliśmy się go grać.

Jak długo jesteście zaangażowani w muzykę i jakie zespoły wcześniej zasilaliście poza Sisyphean Rage?

Jesteśmy zaangażowani w muzykę od nastoletnich lat. Graliśmy w kilku zespołach przez te wszystkie lata (świetnie, ale to chyba nie jest odpowiedź na moje pytanie – przyp. Kwiecio)

Biorąc pod uwagę cały proces twórczy, jak długo zajęła Wam praca nad debiutancką płytą i jakie największe przeszkody napotkaliście?

Minęły dwa lata tworzenia. Gdy stworzyliśmy zespół, zaczęliśmy komponować piosenki i pisać teksty. W ciągu roku mieliśmy zrobiony cały album. W tym momencie mamy już przedprodukcyjne wersje kolejnych numerów i niebawem udamy się do studia i rozpoczniemy nagrywanie drugiego albumu. Nie napotykamy przy tym na przeszkody. Jest przy tym dużo radości.

Co robicie, aby promować swój debiutancki album i aby uzyskiwać na niego odzew?

Zdecydowaliśmy się wydać album przez nas samych, choć nasza muzyka jest obecnie głównie słuchana i promowana przez internet. W każdym razie promujemy to wszystkimi możliwymi kanałami.

Powiedz coś na temat okładki, jaką wykorzystaliście na swoim debiucie. O co właściwie chodzi z tą sceną?

„Sisyphean Rage” jest całością. Okładka jest wyjaśnienie tekstów i muzyki z albumu. W scenie z okładki widać wściekłość, rozpacz i czystą determinację, gdy wszystko wokół się rozpada. Okładka została stworzona przez naszego dobrego znajomego ukrywającego się pod pseudonimem Antithesis.

13923498_154978084935685_2488107744861641640_oKto z was jest głównym kompozytorem i czy tworzycie w jakichś konkretnych odstępach czasu czy może regularnie lub cały czas?

Wszyscy biorą udział w równym stopniu w procesie tworzenia. Staramy się nie zatrzymywać z eksperymentowaniem z nowymi pomysłami. Dopóki ktoś proponuje coś, co uznajemy za dobre, to wykorzystujemy go i jest to bezustanny proces.

W odniesieniu do dzisiejszych czasów, jakie problemy metalowej sceny uważacie za najbardziej istotne?

Nie ma problemu z metalową sceną i muzyką w ogólności. Muzyka jest tylko ekspresją. Każda nowa generacja znajduje swój własny dźwięk i tworzy swoje własne gatunki podrzędne.

Co możecie powiedzieć o greckiej scenie? Który zespół jest Waszym zdaniem najbardziej znanym poza granicami, a które zespoły lubicie najbardziej osobiście? Czy oceniacie scenę grecką jako wciąż rozwijającą się?

Grecka scena metalowa ewoluowała i rozwija się coraz bardziej w ostatnich kilku lat. Wiele jest świetnych zespołów, które grają ekstremalny metal jak Rotting Christ, Septic Flesh, Inveracity, Mass Infection , Mortal Torment, Dead Congregation i wiele innych, które są coraz bardziej znane na całym świecie.

Gdybyś mógł wprowadzić jedną zmianę w dzisiejszym świecie, co by to było?

Obudzić prawdziwą demokrację i nasze społeczeństwo z senności i apatii.

Jakie są Waszym zdaniem najlepsze albumy 2016 roku do tej pory?

Jeżeli chcielibyśmy zacząć wymieniać, nigdy by się to nie skończyło.

Jaki jest następny na horyzont muzyczny dla Sisyphean Rage?

Grać tyle koncertów, jak to możliwe promując album i aż do następnego roku, aby rozpocząć tworzenie nowych utworów, dzięki czemu będziemy mogli nagrać kolejny album.

Dzięki za wywiad. Chcesz coś dodać na jego koniec?

Dziękuję bardzo za danie nam okazji porozmawiania o naszej pracy. Poza tym, pamiętajcie że podziemie to miejsce, gdzie dzieje się wiele ciekawego. SUPPORT THE UNDERGROUND


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply