Szybkie Strzały #1


Of Feather And Bone „Adorned In Decay”

Of Feather And Bone to kapela z Denver, która upodobała sobie granie mrocznego, bardzo intensywnego hardcore`a, zahaczającego momentami o dynamikę grind (blasty, mocno przyspieszone tempa). Materiał świetnie zrealizowany brzmieniowo, a do tego kompozycyjnie inteligentnie przemyślany. Wkurwione teksty, bardzo odpowiadająca mi barwa wokalu. Płyta zawiera pięć kawałków i prawie zamyka się w czasie trwania 1o minut. Jej remasteringiem zajął się Brad Boatright znany z pogrywania we From Ashes Rise i współpracy m.in z Nails, Dead In The Dirt czy All Pigs Must Die. I jeśli komuś odpowiada styl, w jakim poruszają się te trzy ostatnie kapele, to na pewno zajara się również Of Feather And Bone.

https://www.facebook.com/offeatherandbone

Domination „Bonded By Misery”

Domination to kwartet pochodzący z Kalifornii, który gra cięższą odmianę hc z wpływami beatdown`a, w którym pobrzmiewają echa Lionheart, Merauder czy nawet Hatebreed. Brzmienie bardzo zadowalające jak na takie granie. Niegłupie wymiany wokalu – krzykacza wspiera gitarzystka i nawet mam wrażenie, że ma od niego ciut fajniejszą barwę, choć oboje znakomicie się uzupełniają. Brakuje tylko gang wokali. Materiał świetnie skomponowany z odpowiednim ładunkiem agresji, nie ma uczucia znużenia, mimo przeważającej liczby umiarkowanych temp nastawionych na bujanie, a nie gonitwę. Nie brakuje też breakdownowych partii. Realizacją materiału zajął się Zach Ohren znany ze współpracy z Saving Grace czy All Shall Perish.

https://www.facebook.com/dominationhardcore

Murder Circuit „Pain”

Świetny wkurwiony beatdown hardcore z UK na modłę Brutality Will Prevail czy Coldburn. Ciekawym atutem muzyki Murder Circuit jest wplatanie w riffach specyficznej melodyki nadającej świetnego klimatu przypominającego mi momentami dokonania chociażby Hollow Earth czy The Carrier. Szybsze partie przerywają bardzo wolne breakdowny, które są fajnym przerywnikiem, tylko brzmią dla mnie jeszcze trochę zbyt surowo. Wokalnie wszystko hula na poziomie wysokiego wkurwienia – wymiany konkretnego niskiego ryku z dominującym wyższym przechodzącym w skrzek idealnie współgrają z rewelacyjnymi riffami. Oprócz intensywnego parcia do przodu jest tu też masa zwolnień, załamań klimatu włączając w to spokojne wstawki („In The Shadow Of Hate”).

https://www.facebook.com/MURD3RCIRCUIT

The Banner „Greying”
Konkretny materiał z New Jersey. The Banner to zwolennicy eklektycznego hardcore`a mocno osadzonego w metalu. Bardzo ambitny materiał, w którym mieszają się wpływy post-metalu czy nawet black metalu, ale też zawierający spokojne, atmosferyczne fragmenty eksperymentalne z czystym majestatycznym wokalem. W cięższych partiach oprócz miażdżących riffów nie brakuje uzupełnień w postaci wtórujących w tle „smaczków”. Tak samo z drugiej strony zdarzają się partie blastowane. Bardzo porządny wokalista z odpowiednim wygarem w gardle. Jego partie są niekiedy podbijane przez zbiorowe potężne singalongi. Dużo brudu, mroku i wkurwienia.

https://www.facebook.com/TheBannerNJ


Od zawsze na zawsze, eleganckie zachowanie. A nie w chuja granie, zyski równo rozliczane. Przekaz hula, dobra morda kuma, kto nie kuma no to rura.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply