jaromer

Black metalowcy, czy tam nekrofolkowcy, ze śląskiej Furii oraz prawdziwi analni wojownicy z Nuclear Vomit będą reprezentować nasz kraj na tegorocznej, dwudziestej drugiej edycji festiwalu Brutal Assault. Impreza odbędzie się w dniach od 9 do 12 sierpnia, tradycyjnie w czeskim Jaromerze.

Do składu festiwalu doszły również takie zespołu jak: The Great Old Ones, Higher Power, Phurpa, Mercy Ties, Madder Mortem, Ultha,  Monolithe, Soen.

Więcej info na www.brutalassault.cz

Aby zapewnić właściwą oprawę koncertom Cult of Fire oraz Phurpa organizatorzy Brutal Assault zdecydowali się na wprowadzenie w tym roku czwartej sceny – Oriental Stage.
Cult of Fire przygotował specjalny set w którym znajdzie się między innymi utwór Vltava z ich najnowszego singla, który zespół odegra na żywo po raz pierwszy i ostatni właśnie na jubileuszowej edycji festiwalu. Występowi Czechów będzie towarzyszył fireshow. Drugim gościem nowej sceny będzie rosyjska Phurpa, której muzycy łączą stare tybetańskie tradycje z ambientem. Z orientalną sceną doskonale współgrać będzie wystawa w Octagonie, gdzie swoje prace zaprezentuje David Glomba (Teitan Arts) odpowiedzialny za oprawę graficzną Cult of Fire, Ascension czy Svartidauði.

Na festiwalu wystąpi 100+ zespołów z całego świata:

Ad Nauseam (Technical/Avant-Garde Death Metal)
Agalloch (Folk/Doom/Post-Metal)
Amenra (Sludge/Hardcore)
Anaal Nathrakh (Grindcore)
Antaeus (Black Metal)
Antropomorphia (Death Metal)
Arcturus (Avant-Garde/Black Metal)
Asphyx (Death/Doom Metal)
Atari Teenage Riot (Digital Hardcore)
Be’lakor (Melodic Death Metal)
Benighted (Death Metal/Grindcore)
Bloodbath (Death Metal)
Blood Eagle (Death Metal/Post-Thrash)
Blood Red Throne (Death Metal)
Biohazard (Hardcore)
Brujeria (Death Metal/Grindcore)
Candlemass (Epic Doom Metal)
Cannibal Corpse (Death Metal)
Carach Angren (Symphonic Black Metal)
Carnifex (Deathcore)
Cradle Of Filth (Gothic/Black Metal)
Cryptopsy (Brutal/Technical Death Metal)
Clut Of Fire (Epic Black Metal)
Dead Congregation (Death Metal)
Decapitated (Technical Death Metal)
Demilich (Death Metal)
Demonic Resurrection (Progressive Death/Black Metal)
Dødheimsgard (Avant-Garde/Black/Industrial Metal)
Dr. Living Dead (Crossover)
Einherjer (Viking Metal)
Esoteric (Funeral Doom/Death Metal)
Excrementory Grindfuckers (Grindcore)
God Dethroned (Death Metal)
Godflesh (Industrial Metal)
Gutslit (Death Metal)
Headcrash (Crossover)
Heaven Shall Burn (Melodic Death Metal/Metalcore)
Horse The Band (nintendocore)
Hour of Penance (Brutal Death Metal)
(hed) P.E (rapcore)
Ill Nino (Nu-metal)
Kataklysm (Death Metal)
Katatonia (Depressive Rock/Metal)
Killikng Joke (Post-Punkrock)
Kreator (Thrash Metal)
Krisiun (Death Metal)
KYPCK (Doom Metal)
Lantlôs (Post-Rock/Shoegaze)
Marduk (Black Metal)
Maximum Penalty (Hardcore)
Mayhem (Black Metal)
Melechesh (Black/Death/Middle Eastern Folk Metal)
Monuments (Djent)
Napalm Death (Grindcore)
Neglected Fields (Technical Death Metal)
Nervosa (Thrash Metal)
Ne Obliviscaris (Extreme Progressive Metal)
Nuclear (Thrash Metal)
Nuclear Assault (Thrash Metal)
Outre (Black Metal)
Pertrubator (Dark Synth)
Phurpa (Tibetian Ritual Music of Bon Tradition)
Primordial (Celtic Folk/Black Metal)
Pro-Pain (Hardcore/Punk)
Psycroptic (Technical Death Metal)
Ramming Speed (Thrash Metal/Crossover)
Ratos de Porão (Crossover)
Rectal Smegma (Goregrind)
Rome (Neo Folk)
Rosetta (Post-Hardcore)
Sarke (Black Metal)
Sebkha-Chott (Experimental Rock)
Sepultura (Thrash Metal)
Sikth (Djent)
Skalmold (Viking Metal)
Skepticism (Funeral Doom Metal)
Soulfly (Groove/Thrash/Death Metal)
Sólstafir (Post-Metal)
Squash Bowels (Goregrind)
Suicidal Silence (Deathcore)
Sunn O))) (Drone/Doom Metal)
Svartidauði (Black Metal)
The Haunted (Death/Post-Thrash Metal)
Touche Amore (Post-Hardcore)
Trouble (Psychedelic/Stoner Metal)
Trap (Experimental/Electro Rock)
Walls Of Jericho (Metalcore)
Winterfylleth (Black Metal)
Wisdom In Chains (Hardcore)
Vader (Death/Thrash Metal)
Victims (Hardcore/Punk)
Vildhjarta (Progressive Metal)
The Dillinger Escape Plan (Mathcore)

brutal final 2015 poster

XX edycja Brutal Assault Festival odbędzie się w dniach 5 – 8 sierpnia w Jaromerze w Twierdzy Josefov. Dziś organizatorzy poinformowali o zmianach w składzie spowodowanych rozwiązaniem M.O.D. i odwołaniem letnich tras przez kilka zespołów (Evergreen Terrace, Rings of Saturn i Cattle Decapitation)

Zamiast Evergreen Terrace wystąpi Pro-Pain, Rings of Saturn zostanie zastąpione przez Horse The Band oraz Monuments, zamiast Cattle Decapitation zagra Hour of Penance, a Dr. Living Dead wystąpi zamiast M.O.D..
Oprócz tych zastępstw do składu dochodzi także krakowskie Outre, szwedzkie Victims oraz Neglected Fields z Łotwy.

Wcześniej potwierdzono:

Ad Nauseam (Technical/Avant-Garde Death Metal)
Agalloch (Folk/Doom/Post-Metal)
Amenra (Sludge/Hardcore)
Anaal Nathrakh (Grindcore)
Antaeus (Black Metal)
Antropomorphia (Death Metal)
Arcturus (Avant-Garde/Black Metal)
Asphyx (Death/Doom Metal)
Atari Teenage Riot (Digital Hardcore)
Be’lakor (Melodic Death Metal)
Benighted (Death Metal/Grindcore)
Bloodbath (Death Metal)
Blood Eagle (Death Metal/Post-Thrash)
Blood Red Throne (Death Metal)
Biohazard (Hardcore)
Brujeria (Death Metal/Grindcore)
Candlemass (Epic Doom Metal)
Cannibal Corpse (Death Metal)
Carach Angren (Symphonic Black Metal)
Carnifex (Deathcore)
Cradle Of Filth (Gothic/Black Metal)
Cryptopsy (Brutal/Technical Death Metal)
Clut Of Fire (Epic Black Metal)
Dead Congregation (Death Metal)
Decapitated (Technical Death Metal)
Demilich (Death Metal)
Demonic Resurrection (Progressive Death/Black Metal)
Dødheimsgard (Avant-Garde/Black/Industrial Metal)
Einherjer (Viking Metal)
Esoteric (Funeral Doom/Death Metal)
Excrementory Grindfuckers (Grindcore)
God Dethroned (Death Metal)
Godflesh (Industrial Metal)
Gutslit (Death Metal)
Headcrash (Crossover)
Heaven Shall Burn (Melodic Death Metal/Metalcore)
(hed) P.E (rapcore)
Ill Nino (Nu-metal)
Kataklysm (Death Metal)
Katatonia (Depressive Rock/Metal)
Killikng Joke (Post-Punkrock)
Kreator (Thrash Metal)
Krisiun (Death Metal)
KYPCK (Doom Metal)
Lantlôs (Post-Rock/Shoegaze)
Marduk (Black Metal)
Maximum Penalty (Hardcore)
Mayhem (Black Metal)
Melechesh (Black/Death/Middle Eastern Folk Metal)
Napalm Death (Grindcore)
Nervosa (Thrash Metal)
Ne Obliviscaris (Extreme Progressive Metal)
Nuclear (Thrash Metal)
Nuclear Assault (Thrash Metal)
Pertrubator (Dark Synth)
Phurpa (Tibetian Ritual Music of Bon Tradition)
Primordial (Celtic Folk/Black Metal)
Psycroptic (Technical Death Metal)
Ramming Speed (Thrash Metal/Crossover)
Ratos de Porão (Crossover)
Rectal Smegma (Goregrind)
Rome (Neo Folk)
Rosetta (Post-Hardcore)
Sarke (Black Metal)
Sebkha-Chott (Experimental Rock)
Sepultura (Thrash Metal)
Sikth (Djent)
Skalmold (Viking Metal)
Skepticism (Funeral Doom Metal)
Soulfly (Groove/Thrash/Death Metal)
Sólstafir (Post-Metal)
Squash Bowels (Goregrind)
Suicidal Silence (Deathcore)
Sunn O))) (Drone/Doom Metal)
Svartidaudi (Black Metal)
The Haunted (Death/Post-Thrash Metal)
Touche Amore (Post-Hardcore)
Trouble (Psychedelic/Stoner Metal)
Trap (Experimental/Electro Rock)
Walls Of Jericho (Metalcore)
Winterfylleth (Black Metal)
Wisdom In Chains (Hardcore)
Vader (Death/Thrash Metal)
Vildhjarta (Progressive Metal)
The Dillinger Escape Plan (Mathcore)

brutal final 2015 poster

XX edycja Brutal Assault Festival odbędzie się w dniach 5 – 8 sierpnia w Jaromerze w Twierdzy Josefov. Dzisiaj poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają w 2015 roku. Są to:

Brujeria (Death Metal/Grindcore)
Cryptopsy (Brutal/Technical Death Metal)
Demonic Resurrection (Progressive Death/Black Metal)
Einherjer (Viking Metal)
Marduk (Black Metal)
M.O.D. (Hardcore/Crossover)
Nervosa (Thrash Metal)
Nuclear (Thrash Metal)
Psycroptic (Technical Death Metal)
Rings Of Saturn (Technical Deathcore)
Rosetta (Post-Hardcore)
Svartidaudi (Black Metal)
Vader (Death/Thrash Metal)

Wcześniej potwierdzono:

Asphyx (Death/Doom Metal)
Anaal Nathrakh (Grindcore)
Bloodbath (Death Metal)
Biohazard (Hardcore)
Cannibal Corpse (Death Metal)
Emmure (Metalcore)
Esoteric (Funeral Doom/Death Metal)
Ill Nino (nu-metal)
Primordial (Celtic Folk/Black Metal)
The Haunted (Death/Post-Thrash Metal)
Agalloch (Folk/Doom/Post-Metal)
Be’lakor (Melodic Death Metal)
Benighted (Death Metal/Grindcore)
Cradle Of Filth (Gothic/Black Metal)
Dead Congregation (Death Metal)
Decapitated (Technical Death Metal)
Excrementory Grindfuckers (Grindcore)
Kataklysm (Death Metal)
Kreator (Thrash Metal)
Krisiun (Death Metal)
Nuclear Assault (Thrash Metal)
Sarke (Black Metal)
Sepultura (Thrash Metal)
Winterfylleth (Black Metal)

Brutal Assault 2015

RECENZJE

Nie od dziś wiadomo, że Calm The Fire i The Dead Goats to skupiny, które dobrze się dogadują. Nie dziwota, bo sympatyczne z nich...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial