Menu

Kategorie

Wszystko Newsy Wywiady Recenzje Relacje

Informacje

Polityka prywatności

Idzie nowe

Loudnow zmienia się na dobre. Ewolujemy w kierunku newsfeed'u skupiającego najwazniejsze źródła.
Czytaj więcej

Powered by loudnow.agency

Dwa koncerty Spoiwo na początku grudnia (Łódź i Warszawa)

Beatrycze
Autor Kwiecio
4 lata temu

Dwa koncerty post-rockowego SPOIWO odbędą się w najbliższych dnia w Warszawie i Łodzi. Koncerty są zwieńczeniem trasy zespołu, która rozpoczęła się koncertem na OFF Festival w Katowicach, a  swoją kontynuację miała natomiast w kilku krajach europejskich (Słowacja, Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy). Po tych koncertach zespół rozpocznie prace nad nowym albumem, więc będzie to ostatnia okazja by usłyszeć materiał z pierwszej płyty „Salute Solitude„.

1.12 / Łódź @ Scenografia, z Tides From Nebula:
https://www.facebook.com/events/231699810691134/

2.12 / Warszawa @ Chmury
https://www.facebook.com/events/139864000102042/

 

O zespole:

SPOIWO to połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, czy muzyka filmowa. Fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do „Skin” wyreżyserował Kristof Brandl (który również stworzył film dla Skrillexa), a autorem wizualizacji „Years of Silence” jest z kolei utalentowany David Lindberg.

Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów z uznanymi artystami krajowymi, jak i z zagranicznymi, między innymi: Explosions in the Sky (US), God is an Astronaut (IRL), Maybeshewill (GB), Sleepmakeswaves (AUS), SLEEP PARTY PEOPLE (DEN) Skyharbor (IND), Tides from Nebula (PL), arms and sleepers (US). Zespół grał na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na OFF Festival (PL), Dunk! Festival (BE), Whoneedslyrics? (SL), Devilstone festival (LT), Deaf Row Festival (DE) czy Smoke Over Dock (PL).

W marcu 2015 ukazał się ich debiutancki album „Salute Solitude”, który zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej, co owocowało również wieloma nominacjami i nagrodami. SPOIWO zostało nominowane do nagrody „ Pomorskie Sztormy” w kategorii „Odkrycie Roku”. Zespół został wybrany przez największą międzynarodową społeczność postrockową internetu jako najlepszy nowy zespół 2015 roku, zaś debiutancki album jako 11 najlepszy postrockowy album 2015 roku. „Salute Solitude” zostało uznane przez najważniejszy holenderski portal postrockerNL za najlepszy postrockowy album 2015 roku. Polski portal post-rock pl uznał SPOIWO najlepszym debiutantem 2015 roku a album „Salute Solitude” za najlepszy polski album postrockowy 2015 roku. „Salute Solitude” znalazło się wśród 10 najlepszych polskich albumów 2015 (wg portalu music is). Portal Uwolnij Muzykę umieścił „Salute Solitude” wśród 20 najlepszych polskich płyt 2015 roku. Zespół został nominowany do Pomorskiej Nagrody Muzycznej DOKI 2015 w trzech kategoriach: Album Roku, Artysta Roku, oraz Nowa Twarz i zwyciężył w kategorii Nowa Twarz. W 2016 roku zespół został wybrany przez jury DOKI Najlepszym Zespołem Koncertowym.

Profil Facebook: https://www.facebook.com/Spoiwo/
Profil Youtube: https://www.youtube.com/user/SPOIWO
Profil Bandcamp: https://spoiwo.bandcamp.com/

Fotografia zespołu: Jarosław Sopiński